NF 2000 Soğuk Pres Yağ Makinası


NF 2000 soğuk pres yağ makinalarımız KALİTELİ MOTOR ve REDÜKTÖRLERDEN üretilmiştir. (PATENTLİ) .Kendi kendine yağlama (bakım) özelliğine sahiptir.

4 KW motor gücüne sahip olan NF2000 makinesi ile en zor, en sert tohumları (kuş burnu çekirdeği, nar çekirdeği, çuha otu tohumu) bile kolaylıkla çekebilirsiniz. Makine üzerinde 250 kilogramlık silo sistemi bulunmakta olup yüksek miktarlı üretimler için idealdir.

MOTOR VE REDÜKTÖR; (1) daha dayanıklıdır, (2) dünya çapında teknik servis imkânı sağlar, (3) %50 daha az enerji tüketir, (4) muadillerine göre daha çok sarımı bulunmaktadır, (5) sadece Karaerler Makine’ye özel üretilmektedir.

ÇİFT RULMAN SİSTEMİ; (1) makina ömrünü artırır, (2) motor ısınmasının önüne geçer, (3) şanzımanın daha rahat dönmesini sağlar, (4) rulmanların kırılmasını önler, (5) sert tohumları rahatlıkla presler.

Soğuk sıkım sıcaklığı 40 santigrat derece civarında olup posada (kek) en çok %6 sıkılmamış yağ bırakır. Uzun yıllar yedek parça ihtiyacı olmadan çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Kullanımı kolay olup evlerde, işyerlerinde çokça tercih edilmektedir. Çevrimiçi teknik servis her zaman mevcuttur. Makinenin tek üreticisi Karaerlerdir, yedek parça garantisi bulunmaktadır.
Daha detaylı bilgi için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.->

NF2000 Soğuk Pres Yağ Makinası ile aşağıdaki tohumların ve kuruyemişlerin yağını çıkartabilirsiniz:
Çörek Otu, Ayçiçeği Çekirdeği, Aspir, Kanola, Antep Fıstığı, Kabak Çekirdeği, Kavun Tohumu, Babassu, Palm, Kimyon, Üzüm Çekirdeği, Hindistan Cevizi, Defne Tohumu, Kayısı Çekirdeği, Susam, Fındık, Yer Fıstığı, Ceviz, Haşhaş, Keten Tohumu, Pamuk Tohumu, Badem, Jajoba, Hardal Tohumu, Isırgan Otu Tohumu, Ahududu Çekirdeği, Biber Tohumu, Domates Tohumu, Kuşburnu Çekirdeği, Jatropha, Kakao Çekirdeği, Soya Fasulyesi, Yabanmersini Tohumu, Nar Çekirdeği, Kaynana Dili Çekirdeği, Hint İnciri Çekirdeği, İncir Çekirdeği, Limon Çekirdeği, Chia Tohumu, Amarant (horozibiği), Kenevir, Camelina (sahte keten), Moringa, Kolza Tohumu, Baobab Tohumu, Argan Çekirdeği, Çuha Çiçeği Tohumu, Pamuk Tohumu, Deve Dikeni Tohumu, Vişne Çekirdeği, Karpuz Çekirdeği, Menengiç Tohumu, Avokado, Portakal Kabuğu vb.

Soğuk pres yağ makinalarımız, Türkiye’de sınıfında  PATENTLİ MAKİNA’dırSoğuk pres makinalarının ISO, CE ve Uygunluk Sertifikaları  mevcuttur. Paslanmaz çelik olarak da üretimi yapılmakta olup ayrıca teklif alınması gerekir.

Teknik Özellikler
Pres Şekli ve Yöntemi Vidalı Pres / Soğuk Pres Yöntemi
Motor Gücü 4.000 W
Güç Kaynağı 380 – 400 Volt / 3 Fazlı
Şanzıman Helisel Dişli Şaft
Termostat 600 Watt
Uzunluk x En x Yükseklik 840 x 240 x 550 mm
Ağırlık 550 kg
Saatlik Kapasite 1 ile 80 kg Arası // Optimal 40 kg
(Girdi tane büyüklüğü, homojenliği, sıcaklığı ve saflığına göre değişebilir)
Uygulama Alanları Gıda üretimi, Kimyasal Ürünler, Eczacılık ve Diğerleri
yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail